
A Margaux Café (Budapest II., Margit krt. 7.) és a Bookta Kávézó (Budapest II., Margit utca 3.) ingyenes helyszín biztosításával támogatja a kiadót.
A Margaux filozófiája: “Szenvedéllyel élni és szeretni. Egy csepp mámor és egy csipetnyi kellem a francia életérzés.”
Ezeken a kellemes, vendégmarasztaló helyszíneken a kiadó számos nagy sikerű estet (könyvbemutatót, pályázati eredményhirdetést) tartott már. Köszönjük Vimmer Andreának, aki minden alkalommal szívélyesen fogadja a jelentkezésünket!

A MáraiKult égisze alatt működő Márai Sándor Művelődési Ház (Budapest I. ker., Krisztina tér 1.), az egykori Budai Polgári Kaszinó épületében reprezentatív, hangulatos és minden technikai feltételnek megfelelő rendezvényhelyszínek ingyenes biztosításával támogatja a kiadót. Itt tartottuk, az aulában 2024 elején a nagy sikerű “Családi emlék-mentés” pályázatunk ünnepélyes értékelését és eredményhirdetését. Az est videója megtekinthető az alábbi linken:
https://www.youtube.com/watch?v=dJ-0iXvOdEE
A MáraiKult (Budavári Közösségi Nonprofit Kft., ügyvezető: Dr. Ivády Nóra, kulturális programszervező: Bruckner Zsolt) honlapja:

A Regénytár és az Irodalmi Élet honlapokkal 2024 elején kötött a Dr. Kotász Könyvkiadó hosszútávú együttműködési megállapodást.
A megállapodásról bővebben itt lehet olvasni:
https://irodalmielet.hu/partnersegi-megallapodas-a-dr-kotasz-kiadoval/
Az együttműködés első könyvészeti gyümölcse Benkő Attila Szélhámozók c. elbeszéléskötete, mely a Regénytár hathatós támogatása nélkül nem láthatott volna napvilágot.
Megemlítendő még, hogy a kiadó Hullajó zsebkönyvek szórakoztató-bűnügyi sorozatát az Irodalmi Élet főszerkesztője, Benői Sztipán gondozza.

1981-ben születettem Budapesten. Gyermekorvos, intenzív terápiás orvos és aneszteziológus vagyok.
A gimnáziumi évek alatt kerültem közel a költészethez, az ARJ (Válogatás Ady Endre, József Attila, Radnóti Miklós műveiből, Corpus Kiadó, 1995) ekkoriban állandóan a hátizsákomban volt, ezenkívül főként Pilinszky János versei és Lovasi András szövegei érintettek meg.
Ekkor kezdtem magam is verseket írni. A 2000-es évek elején folyóiratokban, majd 2022-ben Keresztmetszet című kötetemben jelentek meg verseim.
A költészet, mint az emberi létezés, a tudat és kommunikáció egyik legmagasabb szintű megjelenési formája azóta is végigkíséri az életemet.
Rendkívül fontosnak tartom az irodalom és a valódi költészet támogatását, megtiszteltetésnek érzem, hogy a művek, az új kötetek megjelenését anyagi eszközökkel is segíthetem.
Szolgáljon ennek alátámasztására Rónay György alábbi szövege Pilinszky János első kötetének megjelenéséről:
„Merre halad a Trapéz és korlát után tovább e líra, mely máris magán hordja a nagyság stigmáit? Merre fog tágulni, s fog-e, a rendkívül mély, de egyelőre elég szűk világ? […]
A könyv »Baitz Mária, Mehr Artúr, Rényi Oszkár és Takáts Vilmos költségén készült«. Jegyezzük meg ezt a tényt és ezeket a neveket. Azt, hogy vannak, akik a valódi kultúrára áldoznak, megbecsülik az irodalmat, a szellemet, a költészetet; akik egy anyagiasabb s barbárabb korban is tudnak és akarnak utódai lenni ama mecénásoknak, akik ötnegyed századdal ezelőtt a megszülető »nagy« magyar irodalom bölcsőjét ringatták. A kötet mellett az ő tettük is esemény.” (Magyarok, 1946. 7 sz.)
Erre a tettre bíztatok ezúton is mindenkit.